Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS4P12KP340L1 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS4 M12, L50mm, PPS, Sn4mm, 12...24 VDC, cablu 5 m
352,00 Lei
290,91 Lei
în stoc
SKU
XS4P12KP340L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M12, L50mm, PPS, Sn4mm, 12...24 VDC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Acceptare montaj detector aparent | Nu se montează aparent |
| Tip de ieșire discretă | PNP și NPN |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Cablaj |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material front | PPS |
| Distanță de detecție | > 2.5...4 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablaj | 4 x 0.34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 5000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2.6 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima ridicare | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.1 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.1 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.297 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3.448 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 8 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.17 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P12KP340L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





