Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor de proximitate inductiv XS, senzor inductiv XS4 M8, L45mm, PPS, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, M12
289,00 Lei
238,84 Lei
în stoc
SKU
XS4P08PA340D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M8, L45mm, PPS, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 45 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 ÎD |
| Acceptare montaj cu detectorul la nivel | Nu poate fi montat la nivel |
| Tip de ieșire discretă | PNP |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție împotriva polarității inverse |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA CC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutație | <= 5000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.1 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.011 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.297 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.021 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P08PA340D |
| Unitate de măsura | Pce |





