Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M30MA250L2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M30, L62.6 mm, alamă, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cablu 10 m
625,00 Lei
516,53 Lei
în stoc
SKU
XS2M30MA250L2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M30, L62.6 mm, brass, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cable 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație cablare | 2 fire |
| Aplicație dispozitiv | Protecție scurtcircuit 2 fire CC |
| Denumire senzor | XS2 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 63 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Material carcasă | Alamă nichel-platată |
| Funcție ieșire discret | 1 NI |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V CC, 24...240 V CA 50/60 Hz |
| Capacitate de comutare în mA | 5...300 mA CA cu protecție de suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA CC cu protecție de suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
Complementar
| Acceptare montaj detector în plan | Nemontabil în plan |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit ieșire | CA/CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1,5 |
| Domeniu de detecție | 8...15 mm |
| Material față | PPS |
| Curse diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PvR |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz CC, <= 25 Hz CA |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschis |
| Cădere tensiune | <5,5 V (stare închis) |
| Întârziere pornire inițială | 70 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 2 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 10 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,362 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5,379 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,39 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M30MA250L2 |
| Unitate de măsura | Pce |





