Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M30MA250K - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M30, L75mm, alamă, Sn15mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
568,00 Lei
469,42 Lei
în stoc
SKU
XS2M30MA250K
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M30, L75mm, brass, Sn15mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație cablare | 2 fire |
| Nume senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție scurtcircuit 2 fire CC |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 75 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj detectorului la nivel | Nu este montabil la nivel |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24...210 V CC, 24...240 V CA 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | CA/CC |
| Capacitate comutare în mA | 5...300 mA CA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material front | PPS |
| Domeniu detecție | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 1.5 mA în stare deschisă |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornită: 1 LED (verde) |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz CC, <= 25 Hz CA |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Întârziere la pornire | 70 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 10 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.148 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.597 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.155 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M30MA250K |
| Unitate de măsura | Pce |





