Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M30MA250 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M30, L64mm, alamă, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
620,00 Lei
512,40 Lei
în stoc
SKU
XS2M30MA250
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M30, L64mm, brass, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație cablare | 2 fire |
| Denumire senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție scurtcircuit 2 fire CC |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NO |
| Acceptare montare cu detectorul rotit | Nu se poate monta rotit |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24...210 V CC, 24...240 V CA 50/60 Hz |
| Tip circuit ieșire | CA/CC |
| Capacitate comutare în mA | 5...300 mA CA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1,5 |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Cursă diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschis |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz CC, <= 25 Hz CA |
| Cădere tensiune | <5,5 V (stare închis) |
| Întârziere pornire | 70 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 10 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10,8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,182 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,9 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 8,45 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M30MA250 |
| Unitate de măsura | Pce |





