Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M18MB250 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M18, L60mm, alamă, Sn8mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
584,00 Lei
482,64 Lei
în stoc
SKU
XS2M18MB250
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M18, L60mm, brass, Sn8mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație cablare | 2 fire |
| Nume senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție scurtcircuit 2 fire DC |
| Proiectare senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit multitensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Fixat |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare cu detector la ras | Nu poate fi montat la ras |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Capacitate comutare în mA | 5...300 mA AC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detectare | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornită: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Întârziere pornire inițială | 70 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 2 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 4 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.104 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.317 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.119 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M18MB250 |
| Unitate de măsura | Pce |





