Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS2M18MA250K - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M18, L72mm, alamă, Sn8mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
693,00 Lei
572,73 Lei
în stoc
SKU
XS2M18MA250K
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M18, L72mm, brass, Sn8mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație de cablare | 2-fire |
| Denumire senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție la scurtcircuit DC pe 2 fire |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multi-tensiune |
| Dimensiune | 72 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NA |
| Acceptanță montare încastrată detector | Nu este încastrabil |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector masculin 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...300 mA AC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % de Sr |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Delay pornire inițial | 70 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Delay recuperare | 4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.061 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.845 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS2M18MA250K |
| Unitate de măsura | Pce |





