Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS230SAMAL5 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M30, L63mm, inoxidabil, Sn22mm, 24...240VAC/DC, L5m
502,00 Lei
414,88 Lei
în stoc
SKU
XS230SAMAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M30, L63mm, stainless, Sn22mm, 24...240VAC/DC, L5m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumirea senzorului | XS2 |
| Aplicația dispozitivului | Alimente și băuturi |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 63 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcția de ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare detecție cu montare îngrop | Nu este montabil îngrop |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316 L |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detectare | > 15...40 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 0.8 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 300 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere pornire inițială | 30 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalajul 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 0.3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 0.3 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 6.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.273 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalajul 2 | 14 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.277 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalajul 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 0.3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 6.2 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 0.3 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.273 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS230SAMAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





