Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS230SAMAL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M30, L63mm, inoxidabil, Sn22mm, 24...240VAC/DC, L2m
479,00 Lei
395,87 Lei
în stoc
SKU
XS230SAMAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M30, L63mm, stainless, Sn22mm, 24...240VAC/DC, L2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Alimente și băuturi |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 63 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectoarei la rază | Nu se poate monta la rază |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316 L |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1,5 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Curent rezidual | 0,8 mA stare deschisă |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 300 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere ridicare inițială | 30 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0,5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 2 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 20,5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,182 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2,2 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,194 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS230SAMAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





