Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS218AAMAL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS2 M18, L60mm, PPS, Sn12mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
309,00 Lei
255,37 Lei
în stoc
SKU
XS218AAMAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS2 M18, L60mm, PPS, Sn12mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS2 |
| Aplicație dispozitiv | Alimente și băuturi |
| Proiectare senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detector la ras | Nu se poate monta la ras |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V CA 50/60 Hz, 24...240 V CC |
| Tip circuit de ieșire | CA/CC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA CC, 5...300 mA CA |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conformă cu IEC 60529, IP69K conformă cu DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Distanță de detecție | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 0.8 mA stare deschis |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz CC, <= 25 Hz CA |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere pornire | 30 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conformă cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conformă cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalare 1 | 1 |
| Înălțime ambalare 1 | 3.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 1 | 12.9 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 1 | 14.9 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 1 | 0.079 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalare 2 | S01 |
| Număr unități în ambalare 2 | 11 |
| Înălțime ambalare 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 2 | 1.049 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalare 3 | BAG |
| Număr unități în ambalare 3 | 1 |
| Înălțime ambalare 3 | 2 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 3 | 0.094 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS218AAMAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





