Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M30, L55mm, alamă, Sn20mm, 12...24 VDC, M12
406,00 Lei
335,54 Lei
în stoc
SKU
XS1N30PB349D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M30, L55mm, brass, Sn20mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu este aplicabil |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 55 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Material carcasă | Alamă nichelată |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Tip ieșire discret | PNP |
| Conectare electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Acceptare montare flush detector | Montabil flush |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1,5 |
| Rază detecție | > 15...40 mm |
| Material front | PPS |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 500 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 5 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0,6 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 1,4 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3,8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7,8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,117 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 44 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 5,461 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | BAG |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,128 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1N30PB349D |
| Unitate de măsura | Pce |





