Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1N30PA349 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M30, L43mm, alamă, Sn20mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
392,00 Lei
323,97 Lei
în stoc
SKU
XS1N30PA349
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M30, L43mm, brass, Sn20mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 43 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție contra inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție contra suprasarcinii și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Acceptare montare detector la ras | Montabil la ras |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| Material frontal | PPS |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PvR |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima ridicare | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.6 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 1.4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 2.8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 10 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.161 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 44 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 7.572 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | BAG |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.185 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1N30PA349 |
| Unitate de măsura | Pce |





