Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - senzor inductiv XS1 M18, L48mm, alamă, Sn5mm, 9VDC, M12
382,00 Lei
315,70 Lei
în stoc
SKU
XS1N18PC410DSCV
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M18, L48mm, brass, Sn5mm, 9VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Utilizare generală |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 51 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NA + 1 NÎ |
| Acceptare montare detector la nivel | Montabil la nivel |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 9 V CC cu protecție la inversiunea polarității |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP69K conform DIN 40050, IP65 conform IEC 60529, IP67 |
Complementar
| Față de detecție | Frontală |
|---|---|
| Tip filet | M18 x 1 |
| Nivel de siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Material frontal | PPS |
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1810 ani, PFHd = 62.9E-9 1/h, SFF = 92 %, DC = 74 % cu controler de siguranță corespunzător |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.35 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 TÜV UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Standarde | IEC 62061 ISO 13849-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.058 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.798 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 704 |
| Înălțime pachet 3 | 75 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 52.768 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1N18PC410DSCV |
| Unitate de măsura | Pce |





