Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1N12NA349D - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M12, L50mm, alamă, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
357,00 Lei
295,04 Lei
în stoc
SKU
XS1N12NA349D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M12, L50mm, brass, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Acceptare detector montaj integral | Montare integral posibilă |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Rază de detecție | > 2.5...4 mm |
| Material front | PPS |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere primeira sus | 5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.028 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.023 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1N12NA349D |
| Unitate de măsura | Pce |





