Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M30, L60mm, alamă, Sn10mm, 24...240VAC/DC, cablu 5 m
762,00 Lei
629,75 Lei
în stoc
SKU
XS1M30MA250L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M30, L60mm, brass, Sn10mm, 24...240VAC/DC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație de cablare | 2 conductoare |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | 2 conductoare CC protecție la scurtcircuit |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multitensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 NA |
| Acceptare montaj flush detector | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V CC, 24...240 V CA 50/60 Hz |
| Tip circuit ieșire | CA/CC |
| Capacitate comutare în mA | 5...300 mA CA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1,5 |
| Material față | PPS |
| Interval de detecție | 8...15 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz CC, <= 25 Hz CA |
| Cădere tensiune | <5,5 V (stare închisă) |
| Întârziere pornire | 70 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 2 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 5 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,258 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,919 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6,7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,287 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M30MA250L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





