Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M30MA250 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M30, L60mm, alamă, Sn10mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
596,00 Lei
492,56 Lei
în stoc
SKU
XS1M30MA250
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M30, L60mm, brass, Sn10mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Pentru uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație de cablare | 2 fire |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție la scurtcircuit DC cu 2 fire |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare detectorului la nivel | Montabil la nivel |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...300 mA AC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conformă IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Curse diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare conectată: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închis) |
| Întârziere prima ridicare | 70 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 2 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 5 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.19 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.832 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.207 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M30MA250 |
| Unitate de măsura | Pce |





