Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de proximitate inductivi TELEMECANIQUE SENSORS XS pentru zona de pericol cu praf, senzor inductiv analog, M30, Sn10mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
932,00 Lei
770,25 Lei
în stoc
SKU
XS1M30AB120EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, inductive sensor analog, M30, Sn10mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumirea senzorului | XS1 |
| Aplicația dispozitivului | ATEX praf |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 30 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Acceptare montare încastrată detector | Montabil încastrat |
| Material | Metalic |
| Interval ieșire analogică | 4...20 mA |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material față | PPS |
| Interval de detectare | 8...15 mm |
| Eroare liniaritate | +/- 2 mA |
| Precizie repetare | <= 3% of Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| Material izolație fire | PVC |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Derivă curent ieșire | 10 PERCENTAGE |
| Consum curent | 4 mA fără sarcină |
| Marcaj | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP67 |
Mediu
| Certificări produs | INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Locație periculoasă |
| Directive | 94/9/EC - directiva ATEX |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.24 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.105 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M30AB120EX |
| Unitate de măsura | Pce |





