Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18PAS20D - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L70mm, inox, Sn5mm, 12...24 VDC, M12
833,00 Lei
688,43 Lei
în stoc
SKU
XS1M18PAS20D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L70mm, stainless, Sn5mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Detecție selectivă a materialelor non-feromagnetice |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj detector în plan | Montabil în plan |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material parte frontală | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere tensiune | <2.6 V (închis) |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Întârziere primeira creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 7.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.0709 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 9 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.874 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 7.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 8.1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.071 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18PAS20D |
| Unitate de măsura | Pce |





