Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18MB250 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L60mm, alamă, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
580,00 Lei
479,34 Lei
în stoc
SKU
XS1M18MB250
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L60mm, brass, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație cablare | 2 fire |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție la scurtcircuit 2 fire DC |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Acceptare detecție cu montaj la flană | Montabil la flană |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...300 mA AC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă |
| LED indicator | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (stare închisă) |
| Întârziere pornire inițială | 70 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 2 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 4 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13,1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9,4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,103 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr de unități în ambalaj 2 | 44 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 5,009 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18MB250 |
| Unitate de măsura | Pce |





