Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18MA250L1 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L60mm, alamă, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cablu 5 m
622,00 Lei
514,05 Lei
în stoc
SKU
XS1M18MA250L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L60mm, brass, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație de cablare | 2 fire |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție la scurtcircuit DC cu 2 fire |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multi tensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare senzor flush | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...300 mA AC cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornită: 1 LED (verde) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Întârziere prima ridicare | 70 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.175 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.747 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.201 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18MA250L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





