Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18MA250A - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L75mm, alamă, Sn5mm, 24...240VAC/DC, 7/8"
589,00 Lei
486,78 Lei
în stoc
SKU
XS1M18MA250A
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L75mm, brass, Sn5mm, 24...240VAC/DC, 7/8"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Configurație cablare | 2-fire |
| Nume senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție scurtcircuit 2-fire DC |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție scurtcircuit multitensiune |
| Dimensiune | 75 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discret | 1 ND |
| Acceptare montare cu detectorului în planul de referință | Montare în planul de referință |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul 7/8"16 UNF, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate comutație în mA | 5...300 mA AC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit, 5...200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conforming to IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben), alimentare pornit: 1 LED (verde) |
| Frecvență comutație | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere tensiune | <5.5 V (stare închis) |
| Întârziere pornire inițială | 70 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conforming to IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7.2 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.091 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 15 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1.59 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 8.2 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 7.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.091 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18MA250A |
| Unitate de măsura | Pce |





