Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18MA231L1 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L60mm, alamă, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cablu 5 m
1.069,00 Lei
883,47 Lei
în stoc
SKU
XS1M18MA231L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L60mm, brass, Sn5mm, 24...240VAC/DC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Configurație cablare | 2-fire |
| Denumire senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | Protecție la scurtcircuit DC 2-fire |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Tip protecție | Protecție la scurtcircuit multi-tensiune |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare cu detector flush | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablă |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...210 V DC, 24...240 V AC 50/60 Hz |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Capacitate comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 304 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % of Sr |
| Compoziție cablă | 2 x 0.34 mm² |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolare fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere tensiune | <5.5 V (stare închisă) |
| Delay prima creștere | 40 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Delay recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-7 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.287 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.287 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18MA231L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





