Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18AB120EX - Senzori de proximitate inductivi XS pentru zonă periculoasă cu praf, senzor inductiv analogic, M18, Sn5mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
865,00 Lei
714,88 Lei
în stoc
SKU
XS1M18AB120EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, inductive sensor analog, M18, Sn5mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | ATEX praf |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 18 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Acceptanță montare încastrată detector | Montabil încastrat |
| Material | Metalic |
| Gamă ieșire analogică | 4...20 mA |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Interval de detecție | > 4...8 mm |
| Eroare liniaritate | +/- 2 mA |
| Precizie de repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 500 Hz |
| Deriva curent de ieșire | 10 PROCENT |
| Consum curent | 4 mA fără sarcină |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP67 |
Mediu
| Certificări produs | INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Locație periculoasă |
| Directive | 94/9/EC - directiva ATEX |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 1 | 0.16 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 2 | 2.145 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 3 | 9.5 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 3 | 4 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 3 | 0.16 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18AB120EX |
| Unitate de măsura | Pce |





