Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M18AB120 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 M18, L53mm, alamă, Sn5mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
655,00 Lei
541,32 Lei
în stoc
SKU
XS1M18AB120
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L53mm, brass, Sn5mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 56 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Acceptare montare detector flush | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Domeniu ieșire analogică | 4...20 mA |
| Conexiune electrică | Cablă |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material front | PPS |
| Domeniu detectare | > 4...8 mm |
| Eroare liniaritate | +/- 2 mA |
| Precizie repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Compoziție cablă | 3 x 0.34 mm² |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 500 Hz |
| Drift curent de ieșire | 10 PROCENT |
| Consum curent | 4 mA fără sarcină |
| Marcaj | CE |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.113 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 44 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 5.32 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.125 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M18AB120 |
| Unitate de măsura | Pce |





