Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1M12AB120EX - Senzori de proximitate inductivi XS pentru zone cu pericol de praf, senzor inductiv analogic, M12, Sn2mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
833,00 Lei
688,43 Lei
în stoc
SKU
XS1M12AB120EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, inductive sensor analog, M12, Sn2mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Aplicație dispozitiv | ATEX praf |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 12 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Analog |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Acceptare detector montare îngropată | Montabil îngropat |
| Material | Metalic |
| Gamă ieșire analog | 4...20 mA |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detectare | > 0...2,5 mm |
| Eroare liniaritate | +/- 2 mA |
| Acuratețe repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,34 mm² |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență de comutație | <= 1500 Hz |
| Derivă curent de ieșire | 10 PROCENT |
| Consum curent | 4 mA fără sarcină |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP67 |
Mediu
| Certificări produs | INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Caracteristică mediu | Locație periculoasă |
| Directive | 94/9/EC - Directivă ATEX |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,14 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,14 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1M12AB120EX |
| Unitate de măsura | Pce |





