Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS1L06PC410 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS1 Ø 6.5, L50mm, inox, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
320,00 Lei
264,46 Lei
în stoc
SKU
XS1L06PC410
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 Ø 6.5, L50mm, stainless, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS1 |
| Aplicația dispozitivului | Nu se aplică |
| Design senzor | Cilindric Ø 6.5 mm plan |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fili |
| Funcția ieșirii discrete | 1 NO + 1 NC |
| Acceptare montare flush a detectorului | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Diferență de curs | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 4 x 0.08 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 5000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 5 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.1 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.1 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.051 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.786 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 30 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.918 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS1L06PC410 |
| Unitate de măsura | Pce |





