Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS130BHNBL2 - senzor inductiv XS1 M30, L57mm, alamă, Sn15mm, 12..24VDC, cablu 2m
171,00 Lei
141,32 Lei
în stoc
SKU
XS130BHNBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M30, L57mm, brass, Sn15mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 57 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectoare flush | Montare flush |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Filet ISO | M30 x 1.5 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Interval de detecție | 8...15 mm |
| Parcurs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.14 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație conductori | PVC |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Delay pornire inițială | 15 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0.6 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Delay recuperare | 4 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 28 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.1995 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 36 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 7.596 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.166 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS130BHNBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





