Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzor inductiv TELEMECANIQUE SENSORS XS1 M18, L64mm, alamă, Sn5mm, 12..24VDC, M12
132,00 Lei
109,09 Lei
în stoc
SKU
XS118BLPBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M18, L64mm, brass, Sn5mm, 12..24VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uzaj general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Mărime | 64 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieşire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcţie ieşire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detector integral | Montabil integral |
| Tip ieşire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecţie împotriva inversării polarităţii |
| Tip circuit ieşire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecţie împotriva supraîncărcării şi scurtcircuitului |
| Grad de protecţie IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Filet ISO | M18 x 1 |
| Faţă de detecţie | Frontală |
| Material faţă | PBT |
| Domeniu de detecţie | > 4...8 mm |
| Deplasare diferenţială | 1...15 % of Sr |
| LED indicator stare | Stare ieşire: 1 LED (galben) |
| Frecvenţă comutare | <= 1200 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creştere | 15 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.1 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistenţă la vibraţii | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistenţă la şocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălţime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.068 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 10 |
| Înălţime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.564 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălţime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 3.447 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS118BLPBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





