Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS118BLPAL5 - senzor inductiv XS1 M18, L53mm, alamă, Sn5mm, 12..24VDC, cablu 5m
180,00 Lei
148,76 Lei
în stoc
SKU
XS118BLPAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M18, L53mm, brass, Sn5mm, 12..24VDC, cable 5m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 53 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detector în plan | Montare în plan |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Filet ISO | M18 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Interval de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % of Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.14 mm² |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolare fire | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1200 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 15 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.1 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 2.8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 12 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.169 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 10 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2.915 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | P06 |
| Numărul de unități în ambalaj 3 | 160 |
| Înălțime ambalaj 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 53.528 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS118BLPAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





