Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS118BLNAL2 - senzor inductiv XS1 M18, L53mm, alamă, Sn5mm, 12..24VDC, cablu 2m
153,00 Lei
126,45 Lei
în stoc
SKU
XS118BLNAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M18, L53mm, brass, Sn5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 53 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare plană detector | Montabil plan |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Filet ISO | M18 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material front | PBT |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,14 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1200 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Intârziere inițială | 15 MILISECUNDĂ |
| Intârziere răspuns | 0,1 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Intârziere recuperare | 0,3 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,098 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,623 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,144 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS118BLNAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





