Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHPBM8 - senzor inductiv XS1 M8, L50mm, alamă, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
193,00 Lei
159,50 Lei
în stoc
SKU
XS108BHPBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L50mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Mărime | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare cu detector încastrat | Montabil încastrat |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector tată M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.03 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.885 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | P06 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 528 |
| Înălțime ambalaj 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 33.32 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHPBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





