Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHPBL2 - senzor inductiv XS1 M8, L42mm, alamă, Sn2.5mm, 12..24VDC, cablu 2m
186,00 Lei
153,72 Lei
în stoc
SKU
XS108BHPBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L42mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare flush a senzorului | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material front | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,11 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație conductor | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,06 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,734 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 352 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 32,744 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHPBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





