Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHPAM8 - senzor inductiv XS1 M8, L50mm, alamă, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
186,00 Lei
153,72 Lei
în stoc
SKU
XS108BHPAM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L50mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare ochi detector | Montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontal |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă ridicare | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.03 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.885 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 528 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 33.32 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHPAM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





