Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHPAM12 - senzor inductiv XS1 M8, L61mm, alamă, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
179,00 Lei
147,93 Lei
în stoc
SKU
XS108BHPAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L61mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 61 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare cu detector integral | Montabil integral |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,035 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,995 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 528 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 36,84 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHPAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





