Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHPAL2 - senzor inductiv XS1 M8, L42mm, alamă, Sn2.5mm, 12..24VDC, cablu 2m
172,00 Lei
142,15 Lei
în stoc
SKU
XS108BHPAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L42mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Mărime | 42 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectorului la rază | Montabil la rază |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva sobreîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Călătorie diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.11 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație conductori | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.06 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.734 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 352 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 32.744 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHPAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





