Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108BHNAL2 - senzor inductiv XS1 M8, L42mm, alamă, Sn2,5mm, 12..24VDC, cablu 2m
187,00 Lei
154,55 Lei
în stoc
SKU
XS108BHNAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L42mm, brass, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare flush a detectorului | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placată cu nichel |
|---|---|
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Față de detecție | Frontală |
| Material front | PPS |
| Interval de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.11 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutație | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Delay primă creștere | 10 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Delay recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.06 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.734 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 352 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 32.744 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108BHNAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





