Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3PBM12 - senzor inductiv XS1 M8, L45mm, inox, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
219,00 Lei
180,99 Lei
în stoc
SKU
XS108B3PBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L45mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS1 |
| Designul senzorului | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 45 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare în plan detector | Montaj în plan |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la supracurent și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Distanță de detectare | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6,4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9,4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,059 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1,753 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Numărul de unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 9,4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 6,4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 4,1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,059 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3PBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





