Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3PAL5 - senzor inductiv XS1 M8, L33mm, oțel inoxidabil, Sn2.5mm, 12..24VDC, cablu 5m
283,00 Lei
233,88 Lei
în stoc
SKU
XS108B3PAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L33mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 5m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 33 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare cu detectorului la ras | Montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva polarității inverse |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.11 mm² |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.101 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 9.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.101 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | BAG |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 25 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 20 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.071 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3PAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





