Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3PAL2 - senzor inductiv XS1 M8, L33mm, inoxidabil, Sn2.5mm, 12..24VDC, cablu 2m
243,00 Lei
200,83 Lei
în stoc
SKU
XS108B3PAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L33mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 33 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj detectorului în plan | Montabil în plan |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,11 mm² |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2,6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 11,3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,037 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,709 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4,3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,057 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3PAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





