Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3NBM8 - senzor inductiv XS1 M8, L42.5mm, inox, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
293,00 Lei
242,15 Lei
în stoc
SKU
XS108B3NBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L42.5mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului flush | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,034 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,203 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4,1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,034 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3NBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





