Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3NAM8 - senzor inductiv XS1 M8, L42.5mm, oțel inoxidabil, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
223,00 Lei
184,30 Lei
în stoc
SKU
XS108B3NAM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L42.5mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectoare la nivel cu suprafața | Montabil la nivel cu suprafața |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector mamă M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima pornire | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.018 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.713 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.029 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3NAM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





