Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS108B3NAM12 - senzor inductiv XS1 M8, L45mm, inoxidabil, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
219,00 Lei
180,99 Lei
în stoc
SKU
XS108B3NAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 M8, L45mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 45 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare îngropată detector | Montabil îngropat |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu detectare | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.031 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.059 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS108B3NAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





