Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS106B3PBM8 - senzor inductiv XS1 Ø6.5, L42.5mm, inox, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
271,00 Lei
223,97 Lei
în stoc
SKU
XS106B3PBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 Ø6.5, L42.5mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Utilizare generală |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric Ø 6,5 mm neted |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detector la ras | Montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare [Us] nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva polarității inverse |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva suprasarcinii și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.027 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.049 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS106B3PBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





