Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS106B3PBL2 - senzor inductiv XS1 Ø6.5, L33mm, inox, Sn2.5mm, 12..24VDC, cablu 2m
249,00 Lei
205,79 Lei
în stoc
SKU
XS106B3PBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 Ø6.5, L33mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric Ø 6,5 mm neted |
| Dimensiune | 33 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fir |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj detectorului la ras | Montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversiune de polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutație în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Material față | PPS |
| Distanță detecție | > 0...2,5 mm |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,11 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutație | <= 2500 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,028 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,753 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4,1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,059 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS106B3PBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





