Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS106B3PAM8 - senzor inductiv XS1 Ø6.5, L42.5mm, inox, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
275,00 Lei
227,27 Lei
în stoc
SKU
XS106B3PAM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 Ø6.5, L42.5mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric Ø 6.5 mm simplu |
| Dimensiune | 42 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieşire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcţie ieşire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj detector cu cărămidă | Montabil cu cărămidă |
| Tip ieşire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecţie contra polarităţii inverse |
| Tip circuit de ieşire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecţie contra supraîncărcării şi scurtcircuitului |
| Grad de protecţie IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oţel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Faţă detecţie | Frontală |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecţie | > 0...2.5 mm |
| Cursă diferenţială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieşire: 1 LED (galben) |
| Frecvenţă de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă creştere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistenţă la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistenţă la şocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălţime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.02 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălţime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.895 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălţime pachet 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.02 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS106B3PAM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





