Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS106B3PAM12 - senzor inductiv XS1 Ø6.5, L45mm, inoxidabil, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
257,00 Lei
212,40 Lei
în stoc
SKU
XS106B3PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS1 Ø6.5, L45mm, stainless, Sn2.5mm, 12..24VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS1 |
| Design senzor | Cilindric Ø 6,5 mm simplu |
| Mărime | 45 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare flush detectoare | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detectare | Frontală |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detectare | > 0...2,5 mm |
| Curse diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4,1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 6,4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9,4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,059 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1,753 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 9,4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 6,4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 4,1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,059 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS106B3PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





