Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, 2xPNP, M12
2.060,00 Lei
1.702,48 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G2P26
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, 2xPNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitător de presiune |
| Tip de funcționare a presostatelor | Transmitător de presiune cu 2 ieșiri de comutație |
| Nume scurt dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă dulce (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip de conectare a fluidului | 1/4" - 18 NPT (femelă) |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 5 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Tranzistor solid PNP, 2 ND/NÎ programabili |
| Tip și compoziție contacte | 2 ND/NÎ programabili |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramic, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în cazul montării cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție la suprasarcină, protecție la supratensiune, protecție la polaritate inversă, protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 2 LED-uri (galbene) pentru iluminare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histereză | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-3, imunitate la perturbări RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz în conformitate cu IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiuni: 1 kV în conformitate cu IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranzitorii electrice rapide/lovituri: 2 kV în conformitate cu IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcări electrostatice: 8 kV aer, 4 kV contact în conformitate cu IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr de unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.033 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.181 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G2P26 |
| Unitate de măsura | Pce |





