Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, PNP, M12
2.524,00 Lei
2.085,95 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G1P75
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 0...10 V, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitter de presiune |
| Tip de operare presostat | Transmitter de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip de conexiune fluid | G 1/4 (feminin) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Funcție de ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip de semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție de ieșire analogică | 0...10 V |
| Tip de ieșire discretă | Solid state PNP, NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contact | NO/NC programabil |
| Tip de scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L ceramic fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material frontal | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de operare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurătoarea în caz de montare invers |
| Tip de protecție | Protecție la suprasarcină protecție la supratensiune protecție la inversare polaritate protecție la scurtcircuit |
| Timp de răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval de întârziere în timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru iluminare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere iniție sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare de liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe de măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe de repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test de imunitate la supratensiune: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test de imunitate la tranziții rapide electrice/raiuri: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Greutate pachet 1 | 0.184 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.02 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G1P75 |
| Unitate de măsura | Pce |





