Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XMLRM01G1P26 - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
1.962,00 Lei
1.621,49 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G1P26
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, 1/4" 18 NPT, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori de presiune electronici |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | 1/4" - 18 NPT (feminin) |
| Tensiune de alimentare nominală (US) | 24 V DC SELV (limite de tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum de curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Stare solidă PNP, NO/NC programabil |
| Tip și compoziție contacte | NO/NC programabil |
| Tip scară | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L ceramică fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L poliacrilamidă |
| Poziție de funcționare | Orice poziție, dar dispozitivele pot falsifica măsurarea în caz de montare cu susul în jos |
| Tip protecție | Protecție suprasarcină protecție supratensiune protecție polaritate inversă protecție scurtcircuit |
| Timp de răspuns la ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre 7 segmente |
| Interval timp de întârziere | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp de răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru aprindere când comutatorul este acționat |
| Întârziere inițială sus | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Deriva sensibilității | +/- 0,03 % din domeniul de măsurare/°C |
| Deriva punctului zero | +/- 0,01 % din domeniul de măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, testul de imunitate la supratensiune: 1 kV conform IEC 61000-4-5, testul de imunitate la tranzitorii rapidi electrici/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, testul de imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcaj | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Greutate pachet 1 | 0.181 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 12.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 7.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.181 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G1P26 |
| Unitate de măsura | Pce |





