Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de presiune electronici, Senzori de presiune XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
2.433,00 Lei
2.010,74 Lei
în stoc
SKU
XMLRM01G1P25
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, XMLR -1 bar, G 1/4, 24 VDC, 4...20 mA, PNP, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzori electronici de presiune |
| Tip senzor de presiune | Transmitator de presiune |
| Tip de funcționare presostat | Transmitator de presiune cu 1 ieșire de comutare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XMLR |
| Fluid controlat | Apă proaspătă (0-80 °C), aer (-20-80 °C), ulei hidraulic (-20-80 °C), fluid de refrigerare (-20-80 °C) |
| Tip conexiune fluid | G 1/4 (femelă) conform DIN 3852-Y |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC SELV (limite tensiune: 17-33 V) |
Complementar
| Consum curent | <= 50 mA |
|---|---|
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip semnal ieșire | Analogic + discret |
| Funcție ieșire analogică | 4...20 mA |
| Tip ieșire discretă | Solid state PNP, NdI/NÎ programabil |
| Tip și compoziție contacte | NdI/NÎ programabil |
| Tip scală | Diferențial fix |
| Cădere de tensiune | 2 VOLT |
| Materiale în contact cu fluidul | Oțel inoxidabil 316L, ceramică, fluorocarbon FKM (Viton) |
| Material față | Poliester |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L, poliacrilamidă |
| Poziție funcționare | Orice poziție, dar orificiile pot denatura măsurarea în caz de montare inversată |
| Tip protecție | Protecție suprasarcină, protecție supratensiune, protecție inversare polaritate, protecție scurtcircuit |
| Timp răspuns pe ieșire | <= 10 ms pentru ieșire analogică, <= 5 ms pentru ieșire discretă |
| Tip afișaj | 4 cifre, 7 segmente |
| Interval întârziere timp | 0...50 s în pași de 1 secundă |
| Tip timp răspuns afișaj | Rapid 50 ms, normal 200 ms, lent 600 ms |
| Semnalizare locală | 1 LED (galben) pentru indicare PORNIT când comutatorul este acționat |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Acuratețe | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Eroare liniaritate | <= 0.5 % din domeniul de măsurare |
| Histerezis | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe măsurare | <= 0.6 % din domeniul de măsurare |
| Acuratețe repetabilitate | <= 0.2 % din domeniul de măsurare |
| Derivă sensibilitate | +/- 0,03 % din domeniu măsurare/°C |
| Derivă punct zero | +/- 0,01 % din domeniu măsurare/°C |
| Acuratețe afișaj | <= 1 % din domeniul de măsurare |
| Compatibilitate electromagnetică | Susceptibilitate la câmpuri electromagnetice: 10 V/m 80...2000 MHz conform IEC 61000-4-3, imunitate la perturbații RF conduse: 10 V 0.15...80 MHz conform IEC 61000-4-6, test imunitate la tranzitorii: 1 kV conform IEC 61000-4-5, test imunitate la tranzienti rapizi/rafale: 2 kV conform IEC 61000-4-4, test imunitate la descărcare electrostatică: 8 kV aer, 4 kV contact conform IEC 61000-4-2 |
Mediu
| Marcare | CE |
|---|---|
| Certificări produs | cULus |
| Standarde | IEC 61326-2-3 UL 61010-1 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529, IP67 conform IEC 60529 |
| Rezistență la vibrații | 20 gn (f= 10-2000 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Greutate pachet 1 | 0.188 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.06 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 20 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 4.02 KILOGRAM |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XMLRM01G1P25 |
| Unitate de măsura | Pce |





